Update:

Verzoek om bijdrage voor plaatsing en installatie van torenuurwerk en luidklok

Geachte lezer,

Op 13 mei 2015 is de Pelikaankerk overgegaan in handen van de Stichting Pelikaankerk. De stichting is verantwoordelijk voor onderhoud en exploitatie van het kerkgebouw. Dat is een hele uitdaging. Het stemt het bestuur dan ook dankbaar dat het steeds opnieuw lukt om voor elkaar te krijgen dat inkomsten en uitgaven met elkaar in evenwicht blijven.

Gelukkig zijn er een groot aantal fondsen en stichtingen die ons goed gezind zijn en dat heeft er samen met aanzienlijke bijdragen van de overheid steeds toe geleid dat die klussen konden worden gerealiseerd.

Ook voor het volgende project zouden we graag de financiering rond krijgen.

Destijds is bij de bouw van de Pelikaan het torenuurwerk wegbezuinigd. Via de Klokkenvrienden Nederland kreeg de stichting de gelegenheid om een passend torenuurwerk te verwerven. In dezelfde periode kregen wij de beschikking over de luidklok van de afgebroken Fenix. Het leek het bestuur mooi om beide te installeren om ons negentigjarig jubileum luister bij te zetten. Ook zat er het element in dat de kerk in 1932 niet helemaal gecompleteerd was en dat wij nu na al die succesvolle project

——————————————————————————————————–

Het is er nooit van gekomen vanwege bezuinigingen bij de bouw van de kerk.

De blauwe vlakken op de 4 zijden van de toren zijn eigenlijk de lege wijzerplaten. Daar gaat verandering in komen! Het torenuurwerk is gekregen, geplaatst en pasklaar gemaakt – daar gaat dit artikel over.

Dit uurwerk uurwerk komt oorspronkelijk uit de Zijlpoort in Leiden en mag in de Pelikaankerk aan een tweede leven beginnen. De wijzers zijn de volgende klus, waar naast de benodigde financiën, ook Monumentenzorg zijn licht nog over moet laten schijnen. Op de onderstaande website van de klokkenvrienden kunt u er meer over lezen en zien.